Wzdowianka

BLOG O RĘKODZIELE

Bazgrole

“Jeszcze nie wiem kim będę kiedy dorosnę”.

To powiedziała Agnieszka udzielając wywiadu do  serwisu informacyjnego Przemyskie Info. Ja też jeszcze nie wiem kim będę kiedy dorosnę i chyba wielu z nas tego nie wie. Myślę, że taka niewiedza w niektórych  przypadkach może być dość uciążliwa, ale dla Agnieszki jest to klucz, który otwiera drzwi do wspaniałego świata możliwości.

Mimo, że we Wzdowie najbardziej zainteresowała się tkactwem oraz rzeźbą, to na zimowe praktyki trafiła do pracowni ikonopisu w Cisnej (nie jako jedyna), aby pod bacznym okiem pani Jadwigi Denisiuk doskonalić się w tej zawiłej i skomplikowanej technice.

Ikona jest przedziwną substancją, ma swoją unikatową grawitację i gęstość. Potrzebuje szlifowania, gładzenia, złocenia i dużo, dużo cierpliwości. Ale też daje w zamian. Daje nowe wyzwanie, chwile frustracji ale ponad wszystko spokój umysłu i satysfakcję. Takiego stanu dostarcza na przykład spacer w góry i pierwsze spojrzenie w dół, w przestrzeń. Spocony, zziajany, jeszcze daleka droga do końca, ale szczęście jest.

Agnieszka maluje więc ikony. I kocha koty.  Konkluzja nasuwa się sama a efekt tego uroczego mezaliansu prezentujemy Wam poniżej. Pierwszego kota techniką ikonową malowała przez cztery lata, więc sami widzicie, że to nie przelewki. Na stronie Agnieszki mamy zbiór jej przeróżnych prac malarskich. Zapraszamy Was serdecznie do przejrzenia bloga Bazgrole.

 

Wegunia

 

klopotynka

Klopotynka

 

grzegorzowi

 

gacek

Gacek

 

homer1

Homer

 

unnamed-1

 

unnamed

 

wladoszwar2

 

mb

 

jerzy1

Święty Jrzy

 

czerwonyoszwar

Madonna w Czerwonej Szacie

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2019 Wzdowianka

Theme by Anders Norén