Wzdowianka

BLOG O RĘKODZIELE

Michał Wasiak – rzeźbiarz

Michał Wasiak, zostanie zaprezentowany w kategorii rzeźba, gdyż  nawet jak rysuje to rzeźbi.

Ukończył wrocławską ASP nie wiadomo kiedy, wiadomo natomiast, że obecnie się tam doktoryzuje.

Przaśna i raczej ludyczna forma poniższego obiektu wskazuje iż jest to wczesny Michał Wasiak.

 

Michał Wasiak

 

Wśród jego zainteresowań a nawet życiowych pasji bez wątpienia znajduje się recykling. Można powiedzieć, że zaczęło się od skipingu dnia powszedniego. Ale wkrótce pojawiły się ramy okienne, które na wiele miesięcy zdominowały twórczość, ale przede wszystkim przestrzeń życiową młodego artysty. Framugi okien wylewały się z szafy, pawlaczy a nawet lodówki, jak relacjonują anonimowi świadkowie. Nazwijmy ten okres remontowo – przeprowadzkowym.

Tu widzimy okres wykopaliskowo – kuchenny,  który płynnie przenika się z okresem remontowym. Prace te skłaniają do refleksji nad przemijaniem, starością, bezużytecznością, przywołują nostalgię i wspomnienie minionych dni.

 

Następnie z wielką siłą rozpoczyna się okres  budowlany. Formy stają się bardziej kanciaste i szorstkie ale też opływowe i gładkie. Artysta używa nowych materiałów takich jak beton i pył węgielny co ma symbolizować ulotność trwałości. Nie stroni jednakowoż od materiałów dla siebie klasycznych, czyli od wszelkich  kabli, starych rurek i innych strzępów  znalezionych po drodze do zieleniaka, co z kolei zwiastuje jego wierność i przywiązanie do ziemi ojczystej.

 

Poniżej mamy prezentację małej formy i wielkich ideałów, czyli medale i statuetki.

 

Na koniec pragnę Państwu przedstawić kilka prac malarskich oraz grafik.  Proszę zwrócić uwagę na formaty prezentowanych prac. Jak widać można malować w bloku rysunkowym, na drzwiczkach od szafki albo w ostateczności na ścianie czteropiętrowej kamienicy.

 

I jeszcze FEJSIK oraz pocztówka z wakacji w Porto od Michała Wasiaka

 

 

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2019 Wzdowianka

Theme by Anders Norén