Wzdowianka

BLOG O RĘKODZIELE

TU CZY-TAM

Sanok, zawsze był dla mnie miejscem magicznym. To swego rodzaju gwiezdne wrota. Do przygody, do przyjaciół, do połonin, do wakacji, do lumpeksów. Skojarzenia mam jednoznacznie pozytywne.

Tym razem Sanok zaprasza nas do przejścia w świat baśni.

28 października zaczyna się tam jesienna odsłona festiwalu TU CZY-TAM. Jedną z jego pomysłodawczyń i głównych realizatorek jest Ola Rózga. Oczywiście nie pamiętam jak narodziła się idea, ale nie zdziwiłabym się gdyby jej się przyśniła. Pamiętam natomiast dzień w którym minister kultury i dziedzictwa narodowego pobłogosławił  i klepnął. Ja spałam w łóżku Oli a Ola spała pod kominkiem. I najpierw krzyczała w szale radości do telefonu a potem krzyczała w szale radości do domowników.

Czytamy, czytamy, czytamy. Czytamy na wiosnę i czytamy jesienią. Czytamy dorosłym i dzieciom. Wszystko ucicha, liście lecą a my czytamy szeptem i śpiewem.

Sprawdźcie to, bądźcie tam. Dajcie się zaczarować i zaczytać.

Ola zgromadziła na sanockich salonach całą grupę wyśmienitych artystów – aktorów, muzyków, dziennikarzy. W tej liczbie znajdują się Marianna Jara, Kuba Nowotyński, Anna Seniuk czy Artur Andrus.

Tu macie link do programu Festiwalu TU CZY-TAM. Sanok już stoi otworem i czeka właśnie na Was.

 

indeks

 

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2019 Wzdowianka

Theme by Anders Norén